Profile picture

Eda Aksoy

Dr. Öğr. Üyesi
İşletme - Yönetim ve Strateji
İşletme Enstitüsü Akademik Direktör Yardımcısı
CEMS-MIM Programı Akademik Direktörü

Genel Bakış

Dr. Eda Aksoy, örgütsel davranış ve insan kaynakları yönetimi konularında uzmandır ve özellikle İK sistemleri, örgütsel kültür/iklim, liderlik ve çalışan motivasyonu, tutumları ve davranışları arasındaki etkileşime odaklanmaktadır. Denison Üniversitesi, Ohio'dan Psikoloji ve Ekonomi alanında lisans derecesine ve Koç Üniversitesi, İstanbul'dan Endüstri/Örgütsel Psikoloji alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Doktorasını 2016 yılında Sabancı Üniversitesi, İstanbul'da Yönetim ve Örgüt alanında tamamlamıştır.

2017 yılında, Academy of Management'ın İK Bölümü tarafından prestijli Ralph Alexander En İyi Tez Ödülü ile onurlandırılmıştır. Araştırmaları, Human Resource Management, Human Resource Management Journal, Applied Psychology, Journal of Cross-Cultural Psychology ve Journal of Managerial Psychology gibi önde gelen bilimsel dergilerde yer almaktadır.

Araştırma Alanları

Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi , Örgütsel Davranış , Organizasyon Kültürü , Liderlik , İş Motivasyonu , Çalışan Özellikleri ve Tutumları

Eğitim

2016,

Doktora, Sabancı Üniversitesi

2007,

Yüksek Lisans, Koç Üniversitesi

2002,

Lisans, Denison Üniversitesi

Ödüller

2017,

Ralph Alexander En İyi Doktor Tez Ödülü