UNICCityLabs Festivali
16
Mayıs 2023, Salı

Koç Üniversitesi UNIC delegasyonu olarak, 24-27 Nisan 2023 tarihleri arasında İspanya'nın Bilbao şehrinde düzenlenen UNIC CityLabs Festivali'ndeydik. Avrupa'dan on Avrupa üniversitesi, şehir paydaşları, öğretim üyeleri ve öğrencilerle birlikte unutulmaz bir açılış töreni gerçekleştirdik. UNIC ittifakı, hareketlilik, kapsayıcılık ve çeşitlilik konularında endüstriyelleşme sonrası güçlü bir Avrupa kimliğini yansıtmaktadır. Bu süreçte öğrenci ve personel hareketliliğini artırırken sosyal kapsayıcılığı teşvik etmeyi ve toplumsal etkiyi ilerletmeyi amaçlamaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen OIP internet sayfasını ziyaret edin.

Habere Git
2022-2023 Koç Üniversitesi Üstün Eğitici Ödülü
15
Mayıs 2023, Pazartesi

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Boğaç Erozan’ı “2022 – 2023 Koç Üniversitesi Üstün Eğitici Ödülü” için yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Habere Git
2022-2023 IIBF Üstün Eğitici Ödülü
12
Mayıs 2023, Cuma

Ekonomi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Tanju Yorulmazer’i “2022 – 2023 Üstün Eğitici Ödülü” için yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Habere Git
2022-2023 İİBF Üstün Eğitici Ödülü
12
Mayıs 2023, Cuma

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Bahar Rumelili’yi “2022 – 2023 Üstün Eğitici Ödülü” için yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Habere Git
CFA Institute Research Challenge
28
Mart 2023, Salı

Akademi mentorluğunu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyelerimizden Dr. Zekiye Selvili’nin yürüttüğü Koç Üniversitesi Araştırma Takımı, bu sene de CFA Institute tarafından her yıl küresel ölçekte 900’den fazla üniversitenin katılımı ile düzenlenen ve dünyanın en prestijli finans yarışmalarından olan CFA Institute Research Challenge’ın Türkiye finalini kazandı. Bu başarıyla yarışmanın Akdeniz ülkelerini kapsayan ve yarın sonuçları açıklanacak bölgesel yarı finallerinde ekibimize başarılar diliyoruz.

Habere Git
Üstün Başarı Ödülü – Dünyada Sürdürülebilir Ekonomi
24
Mart 2023, Cuma

18. Kadir Has Ödülleri’nde “Üstün Başarı Ödülü”, Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ziya Öniş’e verildi. Kalkınmacı devlet ve küresel politik ekonomi, kalkınmanın ekonomi politiği, küreselleşmenin ve demokrasinin geleceği, yükselen güçlerin karşılaştırmalı politik ekonomisi ile Avrupa ve Türkiye politikaları konuları üzerine yaratıcı ve çığır açıcı çalışmaları, bu konular üzerine sunduğu özgün dersler ve titiz eğitmenliğinden dolayı Prof. Dr. Ziya Öniş, Değerlendirme Kurulu tarafından 2023 yılında “Üstün Başarı Ödülü”ne layık görüldü. Prof. Dr. Ziya Öniş’i bu üstün başarısından dolayı yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Habere Git
9th Annual Healthcare Operations Workshop
06
Şubat 2023, Pazartesi

We are excited to announce the 9th Annual Healthcare Operations Workshop, abstract submission open until March 1st. Please see the details below.

Habere Git
2021-2022 IIBF Akademik Üstün Başarı Ödülü
09
Aralık 2022, Cuma

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Doç Dr. Özlem Altan Olcay’ı “2021 – 2022 Akademik Üstün Başarı Ödülü” için yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Habere Git
2022 ERC STARTING GRANT
28
Kasım 2022, Pazartesi

Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Doç. Dr. Selim Erdem Aytaç, “Duygusal Kutuplaşma ve Demokratik Tutumlar” projesiyle bireylerin kendi görüşlerine karşıt olarak gördükleri siyasi parti destekçilerine karşı geliştirdikleri antipati, güvensizlik ve olumsuz duyguların etkilerini inceleyecek. Bu süreçte ortaya çıkan duygusal kutuplaşmanın kişilerin demokratik tutumlarına nasıl etkide bulunduğuna odaklanan Doç. Dr. Aytaç, bu proje aracılığıyla birçok ülkeden karşılaştırmalı veriler ortaya koymayı ve bu sayede literatüre ayrıştırıcı bir katkı sunmayı hedefleniyor. Bireylerin demokrasiye yaklaşımlarının ve bu bağlamda duygusal kutuplaşmanın sebep olabileceği zedeleyici etkilerinin de ortaya konacağı projeyle duygusal kutuplaşmayı azaltacak güvenilir müdahaleler sunulması da amaçlanacak. Doç. Dr. Aytaç, bu fon ile bir araştırma ekibi kurup, birçok ülkede yuvarlak masa toplantıları, anketler ve deneyler düzenleyecek. Doç. Dr. Selim Erdem Aytaç’ı bu üstün başarısından dolayı yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Habere Git
2022 TÜBA-GEBİP Ödülü
28
Kasım 2022, Pazartesi

Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Doktor Öğretim Üyesi Sedef Turper siyaset sosyolojisi ve göç çalışmaları alanlarında araştırmalar yürütmektedir. Bugüne kadar göçmenlere ilişkin tutumların ve etkin entegrasyon politikalarının yenilikçi anket deneyleri ve büyük veri kullanımı yoluyla araştırıldığı pek çok çalışmada görev alan Doktor Öğretim Üyesi Sedef Turper’i bu üstün başarısından dolayı yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Habere Git
Kamil Yılmaz’ın Makalesi (Francis X. Diebold ile) Yeniden Yayınlanacak
27
Kasım 2022, Pazar

Prof. Dr. Kamil Yılmaz ve Pennsylvania Üniversitesi’nden Francis X. Diebold’un 2014’de Journal of Econometrics'de (No 182, s. 119-134) yayınlanan ve son 10 yılda yayınlanan makaleler arasında en çok atıf alan “On the Network Topology of Variance Decompositions: Measuring the Connectedness of Financial Firms" makalesi, derginin 2023’te yayınlanacak 50. yıl Jübile özel sayısında yeniden yayınlanacak beş makaleden birisi olarak seçilmiştir. Prof. Dr. Kamil Yılmaz’ı yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Habere Git
FAiR: Finding Agreement in Return, Ufuk Avrupa Programı
18
Kasım 2022, Cuma

Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Prof. Dr.Ahmet İçduygu’nun “Geri Dönüş Konusunda Anlaşmaya Çalışmak (FAiR: Finding Agreement in Return)” başlıklı projesi, Avrupa’nın hükümetler arası geri dönüş politikalarının etkinliği ve meşruiyetini etkileyen faktörlere yönelik yeni bakışlar ve geri dönüş politikalarına alternatifler üretmeyi amaçlamaktadır. FAiR, geri dönüş politikalarının ve zorunlu geri dönüşlerin sonuçlarının ölçümünün iyileştirilmesine katkıda bulunacak ve zorunlu geri dönüşün itici güçlerine ilişkin analizleri zenginleştirecektir. Prof. Ahmet İçduygu ve ekibini bu üstün başarısından dolayı yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Habere Git