18 Ekim 2023’de düzenlenen Koç Üniversitesi Bilim Şenliği’nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde iki etkinlik yer aldı.

 

Prof. Seda Ertaç ve Doç. Dr. Evrim Didem Güneş’in düzenlediği “ Behavioral Experiments Lab ” etkinliği ile “Davranışsal Deney” yöntemini tanıtarak, bu metodolojinin, ekonomi ve sosyal bilimlerde insanların tercihlerinin, farklı koşullar, yönlendirmeler, demografik özellikler veya davranış sonuçları ile olan ilişkilerini anlamada kullanımı anlatıldı.

Climate Interactive’in kıdemli model geliştirme uzmanı Adem Delibaş moderatörlüğünde En-ROADS İklim Atölyesi etkinliğinde iklim değişikliğini hafifletmeye yönelik farklı politikaların ve teknolojik yeniliklerin olası etkilerini keşfettik. Climate Interactive ve MIT Sürdürülebilirlik Girişimi tarafından geliştirilen En-ROADS İklim Simülatörünü kullanarak, ulaşımın elektrikli hale getirilmesi, karbon fiyatlandırması ve tarım uygulamalarının iyileştirilmesi gibi farklı iklim çözümlerin olası etkilerini değerlendirilerek ve bir yandan da daha iyi bir iklim geleceği için kendi senaryomuzu nasıl oluşturabileceğimiz konusunda etkilişimli bir atölye yaptık.