26 Ekim 2023 tarihinde düzenlenecek olan Orta Gelirli Ekonomilerin Zorlukları Konferansı için heyecan verici bir duyuru yapmaktan mutluluk duyuyoruz.

Koç Üniversitesi’nin Hoover Institution, Standord Üniversitesi ile birlikte düzenlediği Orta Gelirli Ekonomilerin Karşılaştığı Zorluklar Konferansı, ilham verici bir etkinlik olacak.

Aslı Demirgüç-Kunt’un açılış konuşması bize, COVID-19 sonrası dünyada orta gelirli ekonomilerin karşılaştığı zorluklar ve fırsatlar hakkında değerli içgörüler sunacak.

Bu etkinliğin açılış konuşması, üniversitemizin tüm üyelerine ve öğrencilerine açıktır. Katılımınızı bekliyoruz.

Etkinlik ile ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Etkinlik Detayları:

Etkinlik Adı: Orta Gelirli Ekonomilerin Karşılaştıkları Zorluklar Konferansı
Tarih: 26 Ekim 2023
Saat: 09:00 -09:45
Mekan: Kurucular Salonu

Keynote Konuşmacı ve Konusu:

Etkinliğimizde açılış konuşmacısı olarak Aslı Demirgüç-Kunt’u ağırlayacağız. Kendisi, “COVID-19 Sonrası Rekabet ve İşletme İyileşmesi” başlıklı sunumuyla bizlerle birlikte olacak.

Avrupa ve Orta Asya’daki 23 yükselen ekonomi ve gelişmekte olan ülkenin yaklaşık 8.000 şirketine ait anket verisine dayanan bu sunum, COVID-19 krizinde ekonomik faaliyetlerin kriz öncesi işgücü verimliliği yüksek olan şirketlere doğru yöneldiğini gösteriyor.  Sunum, COVID-19 krizinin işletmelere etkisi ve kriz sonrasında şirketlerin toparlanmasında rekabetin rolü üzerine odaklanıyor.

Konuşmacı Biyografisi:

Aslı Demirgüç-Kunt, Küresel Kalkınma Merkezi’nde Misafir Araştırmacı olarak görev yapmaktadır. Küresel Kalkınma Merkezi’ne katılmadan önce, Dünya Bankası’nın Avrupa ve Orta Asya Bölgesi’nde Başekonomist olarak görev yapmıştır. 33 yıllık Dünya Bankası kariyeri boyunca çeşitli önemli pozisyonlarda bulunmuş ve finansal ve özel sektör gelişimi konusunda geniş kapsamlı araştırmalar yapmıştır. Çalışmaları dünya genelinde geniş ölçüde tanınmış ve alıntılanmıştır.