Akademi mentorluğunu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyelerimizden Dr. Zekiye Selvili’nin yürüttüğü Koç Üniversitesi Araştırma Takımı, bu sene de CFA Institute tarafından her yıl küresel ölçekte 900’den fazla üniversitenin katılımı ile düzenlenen ve dünyanın en prestijli finans yarışmalarından olan CFA Institute Research Challenge’ın Türkiye finalini kazandı. Bu başarıyla yarışmanın Akdeniz ülkelerini kapsayan ve sonuçları 31 Mart’ta açıklanacak bölgesel yarı finallerinde ekibimize başarılar diliyoruz.

Bölgesel yarı finali kazanmaları halinde ise yarışmanın Avrupa turunda yarışacak olan takımımız, Avrupa turunu da geçmeleri halinde Washington D.C.’de düzenlenecek global finale katılmaya hak kazanacak.

Yarışmacıların finansal analiz, menkul kıymetler araştırması ve değerleme, yatırım raporu yazımı ve sunum yeteneklerinin ölçüldüğü yarışmada, öğrenciler “Equity Research Analyst” rolü üstlenerek eğitim hayatları boyunca öğrendikleri bilgileri gerçek dünyada kullanarak deneyim kazanıyor.

Koç Üniversitesi Araştırma Takımı:

Emirhan Erel: Bilgisayar Mühendisliği ve Ekonomi ÇAP

Ahmet Bahadır Gülver: Hukuk ve Ekonomi ÇAP

Zeynab İbrahimli: İşletme ve Ekonomi ÇAP

Gülsüm Dilan Sisü: İşletme ve Ekonomi ÇAP

İrem Şimşek: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Ekonomi ÇAP